Lopják a képedet? Mutatom, hogyan tegyél rá vízjelet! (VIDEÓ)

Photoshop Lightroom vízjelzés watermark

Amikor elkezdünk saját fotókat publikálni a netre, gyakran felmerül az igény, hogy a szerzőségünket is feltüntessük. Ennek egyik lehetséges eszköze a vízjelzés, ami akár a Lightroom, akár a Photoshop segítségével könnyen megvalósítható.

szerzői jogot sajnos sokan nem tartják tiszteletben, nyugodt szívvel, szabadon letöltik és felhasználják a képeket. Ilyenkor gondol az ember arra, hogy legalább egy vízjel legyen rajta, és akkor hátha kevésbé történik ez meg, vagy ha mégis, legalább a szerző azonosítható marad.

De lehet a vízjelzésnek más felhasználása is. Elképzelhető, hogy valamilyen egyéb feliratot helyeznénk el a képen, például megjelölnénk, hogy nyers képről van szó, amit nem szeretnénk, ha a retusálandó képek kiválasztásán túl bármi másra felhasználnának. 

Régebben én is használtam a fotós vállalkozásomat megjelenítő vízjelet, ma azonban már nem foglalkozom ezzel. Úgy gondolom ugyanis, hogy a vízjel elcsúfítja a képeket és nem jelent valós védelmet a lopás ellen. Ráadásul amikor éppen másképpen vagy más kivágásban akartam használni egy fotómat (pl. Instagram posztban vagy sztoriban), biztos, hogy mindig rossz helyen volt a vízjel, és egyszerűen macerás volt az ilyen képekkel dolgozni. A másik említett felhasználási terület viszont továbbra is teljesen releváns a számomra.

Ha bármilyen okból a vízjelzés mellett döntesz, ebben a videóban megmutatom lépésről lépésre, hogy hogyan csináld a Lightroom, illetve a Photoshop segítségével.

Vízjel készítése: Lightroom és Photoshop módszerek

  • 1:13 Szöveges vízjel készítése Lightroomban
  • 4:51 Grafikus vízjel készítése (logózás) Lightroomban
  • 5:58 Hogyan kerül a vízjel a képre? Exportálás Lightroomból
  • 6:51 Vízjelzés a Photoshop segítségével, ecsetkészítéssel
Te használsz vízjelet? Ha igen, miért, ha nem, miért nem? Írd meg kommentben.

Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél értesülni a hasonló anyagokról, akkor iratkozz fel az email értesítőre!

Oszd meg!

Ez is érdekelhet

Exif

Milyen beállításokkal készült ez a fotó? Avagy: mire jó az EXIF és mire nem (VIDEO)

A kezdő fotósok egyik leggyakoribb kérdése, hogy milyen felszereléssel és beállításokkal készült egy fénykép. Sokszor pedzegettem már, hogy ez nem a legfontosabb kérdés egy fotóval kapcsolatban, de érdemes megnézni, hogy honnan tudhatók meg ezek az adatok, mire jók és mire nem. https://www.youtube.com/watch?v=dEWt6-XXsFEFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? Milyen beállításokkal készült ez a fotó? Avagy: mire jó az

Tovább olvasom »
5 hiba, amit ne kövess el photoshopban

5 Photoshop hiba, amit ne kövess el! (VIDEÓ)

Kezdő és akár haladó fotósként is könnyű beleesni ebbe az 5 utómunka hibába. Mutatom azt is, hogy hogyan kerüld el őket! https://youtu.be/FnctKLZ6znwFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? 5 Photoshop hiba, amit ne kövess el! A videóban elhangzó szöveg leirata <p>Mik azok a képszerkesztési hibák, amik azonnal elárulják, hogy kezdő vagy a fotózásban? Ha érdekel a fotózás és

Tovább olvasom »
photoshop lightroom újdonságok

Képgenerálás Photoshopban és háttérelmosás Lightroomban (VIDEÓ)

Lightroom és Photoshop újdonságok, amikről fotósként tudnod kell! Háttér elmosása utólag, illetve a képek javítása, átalakítása néhány kattintással a mesterséges intelligencia segítségével! A Lens Blur és Point Color használata Lighroomban és a Generative Fill és Expand alkalmazása Photoshopban. Mit szólsz ezekhez a funkciókhoz? https://youtu.be/V8pdzwb8BO0Feliratkoztál már a YouTube csatornámra? Képgenerálás Photoshopban és háttérelmosás Lightroomban a videóban elhangzó

Tovább olvasom »

Szólj hozzá!

Scroll to Top