A fotózás nagy tévedése...
Ha lát valaki egy jó képet, általában az az első kérdés, hogy milyen felszereléssel, milyen beállításokkal készült. Mintha legalábbis a fotótechnika lenne a fotózás legfontosabb része… Szerintem ez nem így van!
Attól, hogy megtudod, milyen fényképezőgéppel, objektívvel és beállításokkal készült egy kép, még sajnos nem fogsz tudni hasonlót készíteni. Hidd el, a tudás mindig fontosabb, mint a felszerelés, és sok “drága cuccal” készült fotót hasonló minőségben el lehetne készíteni más, olcsóbb eszközökkel is! Ha valaki tud fotózni, egy mobillal is jobb képet fog lőni, mint valaki, aki kevésbé képzett, bármilyen drága gép legyen is a kezében.
A fotózás titka a tudás és gyakorlás
Ha tisztában vagy a fotózás alapjaival és gyakorolsz néhány különböző beállítással (szűkebb és tágabb rekesz, gyorsabb és lassabb zársebesség) és pár különböző gyújtótávolságú objektívvel, akkor már ránézésre meg tudod mondani, hogy nagyjából milyen felszereléssel és beállítással készülhetett a fotó. Látni fogod, hogy az nagylátószögű objektív vagy teleobjektív, illetve milyen rekesz és zársebesség lehet szükséges egy hasonló hatáshoz. Ha pedig már látod, hogy teleobjektívvel készült, és hasonlót szeretnél, akkor nem azon fog múlni a kép “sikere”, hogy az eredeti éppen 105 vagy 135 mm-es volt…
Ebben a videóban elmondom, hogy szerintem mi valójában az az öt összetevő a fotózás során, amitől tényleg jó lesz egy kép.
A fotózás 5 legfontosabb összetevője, amitől igazán jó lesz egy portré
Hogyan tudom elemezni a saját fotómat vagy akár másokét?
Nem is olyan régen készítettem egy teljes fotós és utómunka ellenőrzési listát, amivel te is könnyen el tudod dönteni, hogy mennyire sikerült jól egy fénykép. Ha pedig szeretnél többet tudni erről az öt összetevőről, lesd meg a Fotózz tudatosan! ebookot!