Egy Photoshop módszer, amit ismerned kell portré retushoz és “vasaláshoz” (magyar frequency separation tutorial)

Photoshop tutorial frekvencia szeparáció

Ebben a videóban megmutatom lépésről lépésre, hogy hogyan használd a frekvencia szeparációt (frequency separation) portré retusra és “vasalásra”, azaz hátterek vagy ruhák simítására a Photoshop segítségével.

  • 01:05 A frequency separation action beltöltése a Photoshopba
  • 3:08 A frequency separation használata portré retusra
  • 8:38 Háttér simítás a frequency separation segítségével
  • 12:13 Háttértextúra hozzáadása a képhez

Ha még nem töltötted le az ingyenes Photoshop actiont, akkor most megteheted! ITT igényelhed a Photoshop csomagot, ami a frequency separation actiont és a háttértextúrát is tartalmazza. A kép elkészítéséről szóló IGTV videó pedig itt találod.

A frequency separation action kizárólag a Photoshop programban működik. A lényege, hogy egy kattintással két részre és rétegre osztja a fotódat: Color (szín) és Detail (részlet) néven. Az előbbi a kép színeit, utóbbi pedig a kép részleteit tartalmazza (innen ered a módszer neve), így mindkét “frekvencián” úgy dolgozhatsz, hogy a másikat közben érintetlenül hagyod. Egységesítheted a színt anélkül, hogy változtatnál a textúrán, illetve javíthatod a textúrát úgy, hogy nem nyúlsz a színekhez

Így használd a frequency separation Photoshop actiont portré retusra, lépésről lépésre:

  1. Töltsd le az actiont a gépedre és kattints rá duplán. Ezt követően megtalálod a Photoshopban az Actionök között Frequency Separation néven.
  2. Ha esetleg mégsem, akkor győződj meg róla, hogy az Actions ablak meg van nyitva (Windows/Actions menü). Ha még mindig nem találod, akkor kattints a kis vonalakra az Actions ablaknál jobb oldalon és válaszd a Load Actions funkciót, majd töltsd be arról a helyről, ahová lementetted.
  3. Menj rá a háttér rétegre és futtasd le az actiont a play gomb segítségével.
  4. Fel fog jönni egy ablak, ami arra kér, hogy válassz egy olyan elmosási értéket, amivel a részleteket már nem, de a formákat még látod a képen. Ez függ a kép és a rajta szereplő alany méretétől.
  5. Ezután nem fogsz semmilyen változást látni a képen, de létrehoz két réteget Color és Detail néven. Az előbbi a kép színeit, utóbbi pedig a kép részleteit tartalmazza. A kettő között lesz még egy réteg, amire színeket festhetsz fel és így tulajdonképpen a Color réteggel működik majd együtt.
  6. A szín egységesítése érdekében a Color rétegen kell majd dolgoznod. Válaszd a Lasso eszközt és jelölj ki egy területet az arcon (pl. homlok vagy áll). A Lasso kijelölés széle legyen elmosva, azaz válassz hozzá feather értéket (pl. 10-20 px).
  7. A Filter menüből válaszd a Gaussian Blurt és adj meg egy olyan értéket, amivel tetszik neked a végeredmény. Azt fogod tapasztalni, hogy a bőr színe ezen a Lasso-val kijelölt területen kiegyenlítettebb, de nem tűnik el a textúrája.
  8. Ismételd meg ezt a műveletet területenként. Nem szükséges mindig kikeresni a Gaussian Blurt, ugyanazt a beállítást tudod alkalmazni az Alt + Ctrl/Cmd + F gombbal is.
  9. Ha valamilyen elszíneződés van az arcon, pl. szem alatti karika vagy piros folt, akkor válassz egy ecsetet alacsony flow értékkel. Vegyél mintát az arcról az Eyedropper eszközzel egy olyan területről, ahol tetszik a színe. Kezdj el ráfesteni az elszíneződött területre, amíg számodra tetsző eredményt kapsz. Eközben vegyél több helyről is színmintát, hogy természetes maradjon az eredmény. Kész!

Extra tippek a frequency separation Photoshop action használatához

  1. A nagyobb bőrhibákat még a frequency separation használata előtt el szoktam tüntetni a Spot Healing Brush vagy a Patch tool segítségével. (Ha csak a bőr textúráján szeretnél változtatni, azt megteheted a már említett Detail rétegen is.)
  2. Ha táskás a szem, akkor gyors és egyszerű megoldásként azt szoktam csinálni, hogy a Patch tool segítségével egyszerűen kiveszem a karikát. Ez így teljesen természetellenesen néz ki, ezért az Edit/Fade patch selection segítségével visszaveszem az értéket addig, amíg számomra tetsző eredményt kapok. Ez egyébként az enyhébb elszíneződéseken is segít, de ha mégsem, akkor használd a fenti, frequency separationnél ismertetett módszert.

Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél értesülni a hasonló anyagokról, akkor iratkozz fel az email értesítőre!

Oszd meg!

Ez is érdekelhet

NAS munkafolyamat fotósoknak

NAS munkafolyamat fotósoknak: A képek tárolása, rendszerezése és megosztása (QNAP TVS-675)(VIDEO)

Fotósként hogyan tárold, rendszerezd és oszd meg a fényképeket az ügyfelekkel? Ebben a videóban megmutatom, hogy milyen munkafolyamatot alakítottunk ki a NAS-sal. https://youtu.be/OGHhyviXkZQFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? NAS munkafolyamat fotósoknak: A képek tárolása, rendszerezése és megosztása (QNAP TVS-675) – A videóban elhangzó szöveg leirata <p>Fejfájást okoz a fotóid tárolása, rendszerezése és megosztása másokkal? Megmutatom, hogy milyen

Tovább olvasom »
mesterséges intelligencia photoshop

A legnagyobb újdonság a Photoshopban: képgenerálás mesterséges intelligenciával (VIDEÓ)

Kiterjesztenéd vagy megváltoztatnád a fotóidat néhány kattintással? Megérkezett a mesterséges intelligencia alapú képgenerálás Photoshopba! Megmutatom a használatát lépésről lépésre. https://youtu.be/u2WfV_u4YYoFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? A legnagyobb újdonság a Photoshopban: képgenerálás mesterséges intelligenciával – A videóban elhangzó szöveg leirata: <p>Kiterjesztenéd vagy megváltoztatnád a fotódat néhány kattintással? Megérkezett a mesterséges intelligencia alapú képgenerálás a Photoshopba. Szia, én Ihász

Tovább olvasom »
Lightroom, photoshop, adobe camera raw újdonságok

Lightroom és Photoshop újdonságok – AI zajszűrés és még jobb maszkolás (VIDEÓ)

Mindig izgatottan várom a Lightroom és Photoshop frissítéseket, mert az új funkciókkal általában azonnal könnyebbé és gyorsabbá válik az utómunka. Most is nagyon hasznos újdonságok érkeztek! Megmutatom, hogyan távolítsd el a zajt a fotóidról az új, mesterséges intelligencia alapú Denoise segítségével, és bemutatom a maszkolási fejlesztéseket, mint például a görbék lokális alkalmazása és az új

Tovább olvasom »

Szólj hozzá!

Scroll to Top