A tökéletes háttércsere titka a Photoshop segítségével. Erre a 7 dologra figyelj!

Photoshop háttércsere

Hogyan cseréljek hátteret a Photoshop segítségével? Elmondom, hogy mi az a 7 dolog, amire a fotózásnál vagy a képek összeválogatásánál, illetve az utómunkában figyelni kell és megmutatom a gyakorlatban is, hogy hogyan kell csinálni.

Feliratkoztál már a YouTube csatornámra?

7 dolog, amire figyelj! A Photoshop nem old meg mindent

  1. Legyen hasonló a képek megvilágítása! Ha ez nem valósítható meg, akkor legalább legyen lapos a világítás, az könnyebben módosítható. Ez talán a legfontosabb, a karakteres, kontrasztos világítások kifejezetten nehezen módosíthatók utómunkában.
  2. Legyen hasonló perspektíva, kameraállás! Egyéb esetben nagyon látszik, hogy nem tartoznak össze a képek. Leginkább arra érdemes figyelni, hogy hol fut a horizont a képeken. Egy alulról és egy felülről fotózott fénykép nem illeszthető realisztikusan össze.
  3. Lehetőleg legyenek hasonló látószögűek a használt objektívek! Hiszen teljesen más a torzítása egy nagylátószögű objektívnek, mint egy telének. Ha ez nem stimmel, egyszerűen furcsának tűnhet a kép, még ha nem is tudjuk elsőre megmondani, hogy éppen miért.
  4. Legyen hasonló mélységélesség! Ha valami egyszer már elkezdett átmenni életlenbe, akkor nem lehet egy távolabbi dolog élesebb. Az éles dolgokat szerencsére lehet utólag is életleníteni. Ehhez számos eszköz áll rendelkezésre a Photoshop programban, az egyik kedvencem a tilt shift blur.
  5. Legyen rendben az elemek körbevágása! Ideális esetben olyan a háttér, hogy nem feltétlenül kell nagyon precízen körbevágnunk vagy legyen a témától nagyon elütő színű és akkor viszonylag könnyen leválasztható. A fenti videóban megmutatom a Select and Mask használatát is olyan “problémás” területeken, mint például a haj.
  6. Össze kell hangolni a fényességet! A legsötétebb és legvilágosabb részek (árnyékok és csúcsfények), illetve középtónusok legyenek hasonlóak a képeken. Ehhez akár a Levels, akár a Curves nagyon jól használható a Photoshopban. A videóban az egyszerűaég kedvéért az előbbit használom.
  7. Össze kell hangolni a színeket! Beleértve ebbe a színhőmérséklet, szaturációt, illetve az egyes színek finomhangolását. Erre lehet használni első körben akár a Lightroomot vagy Adobe Camera raw-t is, de a lokális módosításokhoz mindenképpen a Photoshopot ajánlom. A Color Balance, illetve a Selective Color is remekül használható. Ezek a színek végső összedolgozására is megfelelőek, de szeretem ilyenre használni például a Gradient Mapeket is.

Ha szeretnéd megtanulni a Photoshop használatát az alapoktól lépésről lépésre, ajánlom a Photoshop Mastery online tanfolyamot, amit kifejezetten fotósok számára állítottam össze.

Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél értesülni a hasonló anyagokról, akkor iratkozz fel az email értesítőre!

Oszd meg!

Ez is érdekelhet

mesterséges intelligencia fotósoknak

Barát vagy ellenség? Mesterséges intelligencia a fotózásban

Az elmúlt időszakban egyre több szó esik a mesterséges intelligenciáról (MI vagy AI, artificial intelligence), ami jelentős hatást gyakorol a fotózásra is. A változások egyrészt rettenetesen izgalmasak, másrészt viszont elképesztően ijesztőek is lehetnek a fotósok számára. Pontosan milyen megoldások érhetők el ma? Segít vagy árt a mesterséges intelligencia? Támogatja a fotósok munkáját vagy elveszi azt?

Tovább olvasom »
mesterséges intelligencia portré retus portrait pro portraiture luminar

Mesteri bőrretus AI technológiával? Portrait Pro, Portraiture, Luminar Neo Photoshop plugin (VIDEÓ)

Kiváltja vajon a mesterséges intelligencia a kézi megoldásokat az igényes portré retusban? A mesterséges intelligencia sorozatom harmadik részében a Portrait Pro, Portraiture, Luminar Neo Photoshop pluginok működését mutatom be. Ha szeretnél még többet tudni és lépést tartani a trendekkel, regisztrálj az áprilisi ingyenes workshopomra!  https://youtu.be/sA_atSzDzHUFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? Portré retus a mesterséges intelligencia segítségével a

Tovább olvasom »
mesterséges intelligencia luminar photoshop

Alkoss lenyűgöző képeket az AI erejével: Luminar Neo, Photoshop Neural Filters használata (VIDEÓ)

Csodálatos fotók néhány kattintással? Vajon lehetséges? A mesterséges intelligencia sorozatom második részében Luminar Neo és a Photoshop Neural Filters AI-alapú megoldásait mutatom be. Ha szeretnél még többet tudni és lépést tartani a trendekkel, regisztrálj az áprilisi ingyenes workshopomra! https://www.youtube.com/watch?v=vPHeDR_bAuYFeliratkoztál már a YouTube csatornámra? Mesterséges intelligencia használata a Luminar Neo és a Photoshop Neural Filters programban –

Tovább olvasom »

Szólj hozzá!

Scroll to Top